Výsledek vyhledávání
Proč je domácí léčba vaginy strašný nápad

Proč je domácí léčba vaginy strašný nápad

Jednoho rána jsem se probudila s dobrým pocitem, který trval do chvíle, než jsem šla na toaletu a uvědomila si, že mám nažloutlý a zapáchající výtok. Skvělé, vaginální infekce! Poslala jsem kamarádkám textovku a během několika minut začaly jejich tipy zaplavovat mou doručenou poštu. Všechny kamarádky měly po ruce nějaký zázračný recept - od zasunutí stroužku česneku připevněného na zubní nit do pochvy nebo doma vyrobené směsi z přírodního jogurtu a octa po vypláchnutí pochvy proudem vody. Teprve až jsem seděla bez kalhot s česnekem v jedné ruce a zubní nití v druhé, uvědomila jsem si, jak je to špatný nápad. Obojí jsem vyhodila do koše a slíbila jsem si, že už si nikdy nebudu do pochvy zasunovat potraviny.


Přes nepříjemnosti jsem večer přijala pozvání na skleničku s kamarádkami a samozřejmě došlo i na toto téma. Není potřeba říkat, že po troše vyzvídání měla každá nějakou historku o tom, jak měla taková domácí léčba vaginy opačný účinek.  Mohlo to být jen legrační opomenutí jako zapomenout vytáhnout “česnekový tampon” z pochvy před sexem (a nikdy více už o tom klukovi neslyšet), ale může to být taky nebezpečné jako vznik závažné vaginální infekce v důsledku špatné léčby. Tato konverzace mě dovedla k závěru, o který jsem se s kamarádkami podělila, a teď se o něj podělím s vámi, milé čtenářky.

Vagina je velmi citlivá část našeho těla. Vnímám ji téměř jako oční bulvy, chápete? Je křehká, zejména uvnitř. Myslím vagina, ne oční bulvy. Tak proč bychom si do ní měly dávat nějakou potravinu? Takové věci mohou hnít a prostředí, které má velmi jemnou rovnováhu, mohou kontaminovat svými bakteriemi. Stále jsme ale schopny řídit se tipy bloggerek nebo hereček jako Gwyneth Paltrow, která nám říká, že je dobré napařovat si vaginu. Kdyby nám řekla, abychom si napařovaly oči, udělaly bychom to taky?

Možná jsme si ve světě tutoriálů, blogů, vlogů a příspěvků na sociálních médiích zvykli dostávat rychlé informace z různých zdrojů. Zapomínáme se ptát, jak důvěryhodné tyto zdroje jsou. Nejsem lékařka nebo jiný odborník, ale není těžké najit několik důvodů, proč bychom neměly lízat tampony, než si je zavedeme do frndy (ano, to je skutečně tip od jiné “geniální” bloggerky). Vím, že kamarádky myslely se svými tipy jen to nejlepší, ale je potřeba, abychom zůstaly kritické. Raději bych se o své vagině něco dozvídala ze zdrojů, kterým mohu věřit. A Gwyneth Paltrow není jednou z nich.


0 komentářů

Nahoru