Výsledek vyhledávání
Vaginální infekce nestačí pouze léčit, je potřeba léčit je dobře!

Vaginální infekce nestačí pouze léčit, je potřeba léčit je dobře!

Věděla jste, že za problémy vaginálních infekcí jsou nejen kvasinky, ale ve více než 50% případů jsou původci infekce jiní? Víte, co je příčinou ve vašem případě? Musíme vám říci pravdu: nemůžete to vědět, protože bez řádného vyšetření je téměř nemožné diagnostikovat, zda máte vaginální infekci způsobenou kvasinkami nebo bakteriemi. Vysvětlíme vám, proč je správná diagnóza velmi důležitá a jak se můžeme vypořádat s nepříjemnými symptomy.

 


Rovnováha přirozené bakteriální flóry ve vagině může být snadno narušena například při hormonálních změnách, užívání různých léků, používání nevhodného mýdla v intimních partiích, konzumaci nesprávných potravin a kvasinkovou nebo bakteriální infekcí. Většina žen zná symptomy, které indikují nějaký druh vaginální infekce: změna vaginálního výtoku s abnormální barvou a/nebo zápachem obvykle doprovázená svěděním vulvy nebo pocitem pálení v pochvě. Ale tady je potíž: jak můžete vědět, jaký typ infekce máte?

Ženy většinou vědí o různých typech vaginálních infekcí. Poté, co zaznamenají nepříjemné symptomy, buď zahájí léčbu nějakými volně prodejnými tabletami nebo krémy, nebo dříve či později skončí u svého gynekologa.  Obvykle však mnoho nevědí o širokém spektru infekcí a patogenních mikroorganismů, které mohou tyto nepříjemné symptomy způsobovat.

Jste si jistá, že řešíte správnou infekci?

Mnoho žen si jsou jisté původem svých problémů. Většinou se domnívají, že jejich symptomy způsobují kvasinky, kterými se mohou nakazit na bazénech, veřejných toaletách nebo při pohlavním styku. Nepředpokládají ale, že v polovině případů pocházejí nepříjemnosti od bakterií nebo v některých jiných případech od virů nebo trichomonád (vaginálních parazitů). Proč je to velký problém? Protože bakteriální infekce musíme léčit úplně jiným způsobem a úplně jinými produkty než běžně více známé kvasinky.  

Mnoho žen má informace o možných typech vaginálních infekcí díky předchozím zkušenostem nebo radám kamarádek. Avšak často se mýlí, když si myslí, že použitím stejného produktu své problémy opět vyřeší. Přípravek, který se prokázal jako účinný v případě kvasinek, nebude pravděpodobně prospěšný v případě jiných patogenních mikroorganismů.

Nejsme v jednoduché situaci

Výskyt obou typů infekcí je u žen stejný (podle některých zdrojů jsou bakterie dokonce častější), takže bez odborných znalostí nebo vyšetření je pouze 50% šance, že si vyberete produkt, který bude fungovat. Jinak můžete zbytečně prodloužit proces léčby o několik dnů nebo dokonce týdnů.   

Podle specialistů je jedním z řešení gynekologické vyšetření. Bez něj je téměř nemožné diagnostikovat, jaký patogenní mikroorganismus je za symptomy zodpovědný.

Pokud si nejste zcela jistá typem infekce, kterou trpíte, ale chcete rychlou pomoc, zjistěte si více o krémech a tabletách, na které není potřeba předpis. Pečlivě si přečtěte jejich příbalové letáky s informacemi pro užití.

A nikdy nezapomínejte, že většina produktů nenabízí účinné řešení zároveň pro kvasinkovou i bakteriální infekci!


0 komentářů

Nahoru