Výsledek vyhledávání
Vítejte v klubu bezradných majitelek vaginy
Vítejte v klubu bezradných majitelek vaginy

Moje vagina je se mnou ode dne, kdy jsem se narodila, a pořád ji neznám tak dobře, jak bych měla.  Jakkoliv hloupě to může znít, přiznejte si to: někde v hloubi to cítíte stejně. Pokud jste někdy přemýšlela, zda je “G-bod” totéž co klitoris, nebo pokud jste se cítila udiveně, když jste si prohlížela svou vaginu v zrcadle (pokud jste to vůbec někdy dělala), podejte mi ruku a přidejte se do klubu: “Klub bezradných majitelek vaginy”. Obrovské celosvětové centrum miliard žen, které nejsou ani schopny říct, zda je zápach jejich vaginy normální nebo ne. Zní to legračně, ale je to jaksi závažné.

Můžete se ptát, proč o tom vůbec přemýšlím, tak mi tady dovolte udělat krok zpět a říci vám, kde tato epifanie začala. Jednoho dne jsem měla vaginální infekci. Pamatuji si, že jsem odjakživa poslouchala, že vaginální infekce jsou způsobeny kvasinkami. Na Googlu jsem si vyhledala “léčba vaginálních kvasinkových infekcí”, zjistila název tablety a používala ji. Dopadlo to hrozně a po několika dnech skrývaného škrábání se pod stolem jsem se rozhodla zajít k lékaři. Tam jsem se konečně dozvěděla, že ne všechny infekce tam dole jsou způsobeny kvasinkami a že ve skutečnosti více než 50% vaginálních infekcí mají jiného původce než kvasinky. Byla jsem vyděšená. Z ordinace jsem ale odešla s pocitem, že jsem se něco dozvěděla.

A brzy mě opět postihla vaginální infekce. Tentokrát jsem ale věděla přesně, co mám dělat: najít to na Googlu. Zkrátka jsem se přistihla, jak pozoruju vlastní výtok a snažím se přijít na to, jestli je spíše jako sýr Cottage nebo jogurt, abych zjistila, jestli je bakteriální nebo kvasinková. Na Googlu jsem taky musela vyhledat, jak vypadá sýr Cottage, protože opravdu nejsem expert na sýry. A protože mi tato vodítka nepomohla, šla jsem na další kontrolní bod na seznamu a tam stálo “zápach”. Pokud nejsem schopná určit rozdíl mezi sýrem a jogurtem, představte si rozdíl mezi zápachem po rybině nebo kvasnicích. Proč bych měla vědět, jak voní kvasnice? Je to důležité? “Kvasnice”, nová vůně “od nějaké luxusní pařížské značky”. Naštěstí jsem zjistila, že některé produkty fungují pro oba případy. Tak jsem šťastně zavřela záložku Google a přísahala si, že už nikdy nebudu tato klíčová slova vyhledávat.

Moje shrnutí celého příběhu je následující: je tu tolik užitečných informací, že bychom se měly dozvědět více o své vagině, ano, ale taky je tu spousta nesmyslů. Takže si myslím, že bychom si měly vzájemně pomáhat dostat se přes tuto džungli spletitých informací. Slibuji, že budu svým kamarádkám vždy oznamovat veškeré užitečné informace, které kdy zjistím. Například že se nikdy nemají snažit diagnostikovat si samy infekci tím, že budou čichat ke svému spodnímu prádlu. Prosím vás, dámy, abyste to dělaly taky. Z bezradných, které se spojí, se brzy stanou expertky. A mimochodem “G-bod” není totéž co klitoris. Našla jsem to na Googlu.

--

Idelyn má tip pro “bezradné majitelky vaginy”: pokud si nejste jistá, zda máte kvasinkovou nebo bakteriální infekci, máme pro vás perfektní produkt! Podívejte se na sortiment přípravků intimní hygieny Beliema.

Beliema od Idelyn

Další produkty Beliema


Nahoru