Výsledek vyhledávání

Otázky a odpovědi - zdraví močových cest

Otázky a odpovědi - zdraví močových cest

Mohu užívat Urinal během těhotenství?

Urinal tobolky obsahují zlatobýl obecný, který by neměl být podáván během těhotenství. Doporučujeme proto užít Urinal sirup, který neobsahuje zlatobýl obecný. V případě užívání takových pilulek, doplňků stravy je doporučená konzultace s lékařem.

Mohou muži užívat Urinal?

Mladí muži mají delší močovou trubici, proto netrpí infekcí močového měchýře tak často jako ženy. Pokud i tak cítí příznaky, určitě musí navštívit lékaře. Ve starším věku může zvětšená prostata mít podobné příznaky jako infekce močového měchýře.

Mohu užívat Urinal, když mám cukrovku?

Pro diabetiky doporučujeme užívat Urinal tobolky, protože Urinal sirup obsahuje cukr.

Slyšela jsem, že sex může být příčinou zánětu močových cest. Je to pravda? Pokud ano, proč tomu tak je?

Ano, je to pravda. Nové výzkumy ukazují, že pohlavní styk je nejčastějším rizikovým faktorem u jedinců s predispozicí. Pravděpodobně je to proto, že se při pohlavním styku bakterie dostávají do močové trubice. Ženy mají pouze 4cm dlouhou močovou trubici, což umožňuje bakteriím snazší přístup k močovému měchýři. Proto je zánět močových cest častější u žen, jsou biologicky jinak stavěné.

Proč trpí na záněty močových cest častěji ženy? Nikdy jsem neslyšela, že by měli tento problém muži

Ženské tělo a intimní partie jsou jinak stavěné než u mužů. Ženy mají pouze 3-5 cm dlouhou močovou trubici, což představuje krátkou a snadnou cestu pro bakterie. Pro vaši informaci, muži mají asi 12-25 cm dlouhou močovou trubici, takže je to pro bakterie daleko delší cesta, a tím mají menší šanci se dostat do močového měchýře.

Mohu dostat zánět močových cest od partnera?

Ne, zánět močových cest není nakažlivé onemocnění. Je obvykle způsoben bakteriemi, které se dostanou z konečníku nebo vaginy nahoru do močové trubice.

Může to být vážné, pokud neléčím zánět močových cest správným způsobem?

Zánět močových cest z ničeho nic nezmizí. Pokud se vaše příznaky zhoršují, je třeba navštívit lékaře. Protože pokud se infekce neléčí, může způsobit zánět ledvin, což už může být velmi vážné!

Nedávno jsem četla, že bylinková lázeň může pomoci proti zánětu močových cest, je to tak? A je to dostačující?

Bylinková lázeň může být v některých případech příjemná v průběhu infekce močových cest, ale ne jako léčba.

Mám cukrovku, můžu užívat Urinal?

Ano, můžete. Mějte ovšem na mysli, že u žen s cukrovkou je riziko vyšší. Jejich imunitní systém je totiž méně schopný bojovat proti infekcím jako jsou ty močových cest.

Můžu nějak zánětu močových cest předejít?

Většinou ano, je dobré se řídit těmito radami: choďte na malou pravidelně, vždy když pocítíte potřebu; nespěchejte, ujistěte se, že je močový měchýř úplně vyprázdněn. Otírejte se na toaletě směrem zepředu dozadu. Dodržujte pitný režim. Po pohlavním styku se vždy vymočte, abyste spláchla bakterie, které se mohly dostat do močové trubice.

Není to problém, pokud dám své dceři Urinal Sirup, když se pak ukáže, že se nejednalo o zánět močových cest?

Není to žádný problém. Urinal Sirup je doplněk stravy, který obsahuje extrakt z kanadských brusinek. Tyto plody jsou bohatým zdrojem bioflavonoidů, fenolových sloučenin a dalších přírodních složek, které takto poskytnete své dceři.

Jaká je výhoda v užívání Urinalu po vyléčení zánětu močových cest?

Urinal obsahuje zlatobýl obecný, což je tradičně používaná bylina, která přispívá k normální funkci močového měchýře a dolních močových cest a napomáhá udržovat zdraví močových cest. Také obsahuje extrakt z kanadských brusinek, což je bohatý zdroj bioflavonoidů, fenolických sloučenin a dalších přírodních složek. Vitamin D podporuje normální funkci imunitního systému. Užívání Urinalu po vyléčení zánětu močových cest tak přispívá udržení zdraví močových cest.

Jak dlouho bych měla užívat Urinal Akut?

Jelikož je Urinal Akut doplněk stravy, není zde žádné omezení doby užívání. V každém případě byste měla dodržovat doporučené dávkování - tedy 1 tabletu denně, a mít na paměti, že tento výrobek není určený jako nahrada pestré a vyvážené stravy.

Mohu užívat Urinal současně s antibiotiky?

Ano, Urinal je možné užívat společně s antibiotiky.

Je obsaženo diuretikum v Urinal sirupu?

Urinal sirup neobsahuje ingredience s diuretickým efektem.

Je možné užívat Urinal dlouhodobě?

Doporučujeme užívat Urinal dlouhodobě. Po 4 týdnech nepřetržitého používání je však navrženo jeden týden vynechat.Doporučujeme užívat Urinal dlouhodobě. Po 4 týdnech nepřetržitého používání je však navrženo jeden týden vynechat.

Je možné užívat Urinal Akut při kojení?

Urinal Akut s novým složením obsahuje zlatobýl obecný, který se nemůže užívat během těhotenství, ale může být užit během kojení. Než začnete užívat jakýkoliv lék nebo potravinový doplněk, doporučujeme konzultaci s lékařem.

Mám potíže při močení a často chodím na toaletu, mohu užívat Urinal?

Časté močení může být spojeno se zánětem dolních močových cest. Z tohoto důvodu je vhodné užívat Urinal pro podporu funkce močových cest.

Mohu užívat Prostenal a Urinal současně?

Prostenal a Urinal je možné užívat současně.

Snižuje Urinal učínky hormonální antikoncepce?

Urinal nesnižuje účinek hormonální antikoncepce.

Kdy je nejlepší užívat Urinal? Před jídlem, během jídla nebo po jídle?

přípravek Urinal je možné užívat kdykoliv během dne, nezávisle na jídle.

Mohou děti užívat Urinal?

Urinal je možné užívat od 3 let.

Je možné užívat Urinal při bezlepkové dietě?

přípravky Urinal mohou užívat lidé s bezlepkovou dietou.

Slyšela jsem, že sex je jednou z příčin infekce močových cest. Je to pravda? Pokud ano, jak se to děje přesně?

Ano, je to pravda. Nový výzkum ukazuje, že když žena dostane zánět močových cest, tak se mohla dostat bakterie do močové trubice při pohlavním styku. Ženy mají pouze 4 cm dlouhou močovou trubici, to umožňuje bakteriím rychlý přístup do močového měchýře. To je důvod, proč infekce močových cest je častější u žen.

Mohu dostat infekci močových cest při sezení na studeném?

Ve skutečnosti infekce močových cest nesouvisí se sezením na studeném. Je to bakteriální infekce.

Co způsobuje infekci močových cest?

Hlavní příčinou je bakterie a v 80% případech můžeme vinit zejména bakterii E. coli. Tyto bakterie jsou většinou neškodné, ale někdy se dostanou do močových cest a způsobí tak infekci. Ve většině případů tak dochází k infekci během sexu.

Je možné přenášet infekci močových cest pohlavním stykem?

Ne, není možné přenášet infekci močových cest při pohlavním styku, nejedná se o pohlavní chorobu. Měli bychom jen vědět, že pohlavní styk zvyšuje riziko infekce močových cest pro ženy.

Mé dceři je 12 let. Objevují se u ní příznaky infekce močových cest. Je to v tomto věku možné?

Infekce močových cest se může objevit v každém věku. Když se bakterie dostane do močového měchýře močovou trubicí, mohou touto infekcí trpět i malé děti. Proto jsme vyvinuli Urinal Sirup, který podporuje normalní funkci močových cest, je jednodušší na dávkování a také chutný.

Pokud úplně nevyléčíme infekci mořových cest, může to být vážné?

Určitě ano! Infekce močových cest se nevyléčí sama. Je velmi důležité začít s léčbou při prvních příznacích. Je vhodné použít produkty Urinal® pro podporu funkce močových cest a také pro podporu imunitního systému. Pokud příznaky budou i nadále přetrvávat, je nezbytné navštívit lékaře.

Nedávno jsem četla, že bylinková koupel může pomoci proti infekci močových cest? Je to pravda?

Bylinková koupel je výborná pro vaše pohodlí během infekce močových cest, ale infekci nevyléčí.

Mohu zabránit infekci močových cest?

Ano, můžete zabránit tak, že budete dodržovat následující pravidla: vyprázdnit močový měchýř tak často, jakmile máte pocit, že je třeba jít, Utírat se zepředu dozadu. Pít hodně vody.

Jak poznám, že se jedná o infekci močových cest?

musíme dávat pozor na následující příznaky: pálivé pocity při močení, časté nebo intenzivní nutkání na močení,  bolest nebo tlak v zadní nebo spodní části břicha, tmavá , krvavá, nebo podivné páchnoucí moč, únava,
horečka nebo zimnice (příznak, že infekce mohla zasáhnout ledviny).

Proč se infekce močových cest stále vrací?

Hlavním důvodem opakované infekce močových cest je, že se neustále setkáváme s patogenními bakteriemi. A naše tělo zrovna nemusí být v dobrém zdravotním stavu a v rovnováze, což je okamžik, kdy bakterie mohou způsobit opakující se infekci. U nejvíce objevujících infekcí močových cest je předpoklad, že tělo bylo napadeno stejným patogenem.

Většina uropatogenů pochází z rektální flóry. Stavba těla dovoluje bakteriím vstoupit do močových cest. Také vaginální kolonizace je předpokladem pro infekci močového měchýře. Změny v poševní  a močové mikroflóře zřejmě hraje klíčovou roli při kolonizaci patogenními bakteriemi. Pohlavní styk a jeho frekvence je druhým nejsilnější rizikovým faktorem. Dědičné faktory a raný věk první infekce močových cest  jsou také rizikové faktory vracející se infekce močových cest.

Je Urinal vhodná prevence?

Zdravé močové cesty mají přirozenou obranyschopnost proti patogenním bakteriím. důležité je pH, rovnováha mikroflóry a přirozený tok moči bez přestání. Nepřirozený tok moči, nedostatek tekutin a nerovnováha pH je prostředí pro růst patogenních bakterií. Urinal drink pomáhá zvýšit příjem tekutin a vyprazdňování, tím podporuje vyplavování bakterií. Urinal Akut díky obsahu zlatobýlu obecného udržuje zdraví  močových cest a podporuje vylučování, díky kterému dochazí k vyplavování bakterií.

Je vhodnější pít méně, když trpíme infekcí močových cest s cílem omezit močení, které je doprovázeno pálením?

Rozhodně ne, nedostatek tekutin může způsobit prostředí ve kterém se tvoří bakterie. Dodržování pitného režimu je velmi důležité pro odstranění infekce. Pitný režim přispíva k vyplachování patogennických bakterií z močových cest. V tomto případe je vhodné užívat Urinal drink, který může být užíván studený i teplý. Také společně s ostatními produkty Urinal, jako je Urinal Akut, který obsahuje Zlatobýl obecný, byliny, které podporují zdraví močových cest a vitamin D pro podporu imunitního systému.

Otázky a odpovědi – zdraví ledvin

Otázky a odpovědi – zdraví ledvin

Kdy mám užívat přípravek Urinal Nefro?

Vzhledem k tomu, že přípravek podporuje vylučovací funkci ledvin a chrání buňky, je vhodný pro osoby po léčbě různých potíží s močovým ústrojím.

 

Přípravek je vhodný pro osoby  s historií poruch dolních močových cest a ledvin, jako jsou:

 • ledvinové kameny
 • zánětlivá onemocnění ledvin
 • opakující se záněty ledvin (tzv. pyelonefritidy)
 • infekce močových cest (jako podpůrná péče o dolní i horní močové cesty) 

Přípravek Urinal® Nefro je vhodný i pro osoby, které potřebují aktivní a intenzivní podporu ledvin.

 

Mohu užívat přípravek Urinal Nefro současně s jinými léky?

Pokud užíváte předepsané léky, zeptejte se svého lékaře na možné kontraindikace nebo interakce mezi přípravkem Urinal® Nefro a současně užívanými léky.

Mohu užívat přípravek Urinal Nefro během infekce močových cest?

Ano můžete. Kvality přípravku Urinal® Nefro mohou být nápomocné během infekce močových cest.. Pokud však užíváte antibiotika nebo jiné předepsané léky, zeptejte se svého lékaře na možné kontraindikace nebo interakce s těmito léky.

Jak dlouho mám užívat přípravek Urinal Nefro?

Nejlepšího účinku je dosaženo při užívání 1 tablety po dobu 30 dnů.  Jakoproaktivní péči o ledviny  se doporučuje užívat přípravek Urinal® Nefro dvakrát za rok po dobu 30 dnů, stejně tak jako udržovací kůru pro osoby se zkušenostmi s problémy močových cest, jako jsou například ledvinové kameny. V případě zvýšených nároků užívejte 2 tablety denně po dobu 5-10 dnů po konzultaci s Vaším lékařem či lékarníkem.

Mohu užívat přípravek Urinal Nefro, pokud mám ledvinové kameny či písek?

Ano, přípravek Urinal® Nefro můžete užívat při potížích s ledvinovými kameny nebo pískem, avšak tento přípravek je účinnější jako podpůrná udržovací péče a ledvinové kameny ani písek přímo neodstraňuje. Má však synergický efekt, pomáhá udržovat vylučovací funkci ledvin a chrání buňky ledvin před volnými radikály.

Existují kontraindikace užívání přípravku Urinal Nefro?

Při užívání přípravku je třeba dodržet několik omezení, například:

 • Přípravek je kontraindikován při známé přecitlivělosti na kteroukoli z jeho složek.
 • Přípravek by neměl být užíván v případech, kdy je doporučen snížený příjem tekutin (např. při závažném onemocnění srdce nebo ledvin)
 • Přípravek se nedoporučuje dětem do 12 let kvůli nedostatku údajů o bylinných složkách
 • Přípravek se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, protože v této skupině nebyla stanovena bezpečnost rostlinných složek

Existují další doporučení, které bych měl(a) dodržovat při užívání přípravku Urinal Nefro?

Pro zajištění zvýšeného objemu moči je během užívání tohoto přípravku nutný dostatečný příjem tekutin.

Pacienti s onemocněním srdce nebo poškozením ledvin by se před užíváním tohoto přípravku měli poradit s lékařem. 

Pokud se potíže s močovými cestami zhorší a při užívání přípravku se objeví příznaky, jako je horečka, dyzurie, křeče nebo krev v moči, je třeba se poradit s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotníkem.

 

Otázky a odpovědi - vaginální zdraví

Otázky a odpovědi - vaginální zdraví

Co se stane, když Beliema Expert krém použiji i dovnitř pochvy místo na její vnější část?

Beliema Expert krém je určen pro použití na vnější část intimních partií pro zklidnění od svědění a pálení. Není určen pro použití uvnitř pochvy. Náhodná aplikace krému uvnitř pochvy by neměla představovat problém pro většinu žen. U citlivých žen může intravaginální aplikace krému vést k místnímu podráždění. Postupujte podle pokynů z letáku a aplikujte krém jen na kůži intimních partií, jak je doporučeno.

Co se stane, když tabletu Beliema spolknu namísto jejíhozavedení do vaginy?

Tablety nejsou nebezpečné ani v případě jejich spolknutí. Obě aktivní látky, které se v tomto přípravku používají pro hojení v oblasti pochvy: probiotika a kyselina mléčná, jsou také bezpečné složky používané při výrobě potravin.

Jaký je správný způsob užívání tablet?

1. Před použitím výrobku si důkladně umyjte ruce.

2. Při vyjímání tablet z obalu si počínejte zvláště opatrně: netlačte na střed tablety, může se vzhledem ke své velikosti zlomit.

3. Pro správné vyjmutí tablety z obalu mírně zatlačte na konec tablety z přední strany obalu a vyjměte ji, nebo zatlačte na alumuniovou fólii na zadní straně obalu, a poté tabletu nadzvedněte a vyjměte ji z obalu.

4. Tabletu použijte bezprostředně po vyjmutí z obalu.

5. Tableta se musí zavést hluboko do pochvy, aby se usnadnilo její rychlé rozpuštění.

 1. Před použitím výrobku si důkladně umyjte ruce.
 2. Při vyjímání tablet z obalu si počínejte zvláště opatrně: netlačte na střed tablety, může se vzhledem ke své velikosti zlomit.
 3. Pro správné vyjmutí tablety z obalu mírně zatlačte na konec tablety z přední strany obalu a vyjměte ji, nebo zatlačte na alumuniovou fólii na zadní straně obalu, a poté tabletu nadzvedněte a vyjměte ji z obalu.
 4. Tabletu použijte bezprostředně po vyjmutí z obalu.
 5. Tableta se musí zavést hluboko do pochvy, aby se usnadnilo její rychlé rozpuštění.

Chtěla jsem si vzít tabletu Idelyn Beliema Effect a při vyjmutí se mi zlomila, mohu ji i tak zavést?

 

Tablety jsou sestaveny tak, aby se v pochvě co nejrychleji rozpustili, i při minimálním zvlhčení. Je tedy možné, že se Vám tableta rozlomila. V každém případě, jí můžete použít i v tomto porušeném tvaru.

Mohu Beliema Effect vaginální tablety užívat i během těhotenství?

Pokud jste těhotná nebo pokud kojíte, zkonzultujte používání přípravků Idelyn Beliema se svým lékařem.

Musím současně při užívání Beliema Effect vaginální tablety užívat i Beliema Expert Intim Krém?

Je vhodné léčbu Beliema Effect vaginální tablety doplnit Beliema Expert Intim Krém pro rychlejší komfort intimních partií.

Proč je dobré aplikovat Beliema Effect vaginální tablety 10 dní před začátkem cyklu?

Podle návodu k použití je doporučená léčba tabletami 10 dní – tablety si zavádíte vždy večer před spánkem do pochvy 10 za sebou jsoucích dnů.  V období menstruace se Beliema Effect neaplikuje a proto, abyste nemusely léčbu přerušovat, ji zahajte nejpozději 10 dní před počátkem menstruace anebo až po jejím skončení.

Mám 8 letou dceru a stále se ptá na sex, ale myslím si, že je příliš brzo jí něco vysvětlovat. Co mám dělat?

Je to naprosto přirozené, že dívky mají zájem o sex v tomto věku. To nemusí nutně znamenat, že by příliš brzy provozovala sex. Důležité je aby rodič byl schopen odpovědět na její otázky trpělivě a podrobně, souměřitelně s jejími schopnostmi a věkem. Existuje několik skvělých knih o sexu, zejména pro děti stejného věku. Je důležité, aby se Vaše dcera necítila provinile, že má zájem o lidské tělo a o sexualitu.

Nikdy jsem se neodvážila z blízka podívat na svou vaginu. Bojím se, že je ošklivá.

Žádná vagina není ošklivá, každá je dokonalá svým vlastním způsobem. Je důležité, aby žena milovala svůj vlastní pohlavní orgán a také aby věděla, jak vypadá. Pokud někdo není spokojený se svou vaginou, a domnívá se, že je ošklivá, může to vést k několika psychickým problémům v dlouhodobém horizontu. Pokud máte rádi své tělo, tak budete více šťastní ve svém životě. A je samozřejmé, že byste se měla blíže podívat na svou vaginu: to je jediný způsob, jak zjistit, zda je vše v pořádku.

Můj bývalý přítel mi řekl, že mé stydké pysky jsou příliš velké. Už spolu nejsme, ale před mým novým přítelem se svlékám jen ve tmě. Zůstane to takhle navždy?

Váš ex-přítel Vám ublížil velmi špatným způsobem a je jediný způsob jak léčit tuto ránu. Musíte přijmout skutečnost, že každá vagina je krásná. Existuje tolik ženských pohlavních orgánů, jako je žen na světě a každá je krásná svým způsobem. Pokud si nejste jistá, zda se svléknout před vaším novým přítelem za denního světla. Udělejte to, bude nadšený!

Moje dcera si hodně hraje se svou vaginou. Mám si s tím dělat starosti?

Vůbec ne, je to naprosto normální. Každé dítě se zajímá o jeho / její pohlavní orgán, kluci si také rádi hrají s jejich. Dívky to mají těžší: svou vaginu nemohou vidět a dospělí dokonce říkají, aby toho nechali jako by dělali něco hanebného. To nejlepší, co můžete udělat, je nechat své dítě prozkoumat jejich tělo. Nedopusťte, aby se dcera cítila špatně. Tyto zkušenosti z dětství mohou vést k celé řadě sexuálních problémů v dospělosti.

Jak často bych měla navštěvovat gynekologa?

Záleží na konkrétní potřebě, ale určitě byste měla navštívit gynekologa, pokud pociťujete nějaký problém. Pokud nemáte žádné problémy, je vhodné navštěvovat gynekologa jednou ročně, abyste se ujistila, že je vše v pořádku. Pokud užíváte antikoncepci, je dobré navštěvovat gynekologa častěji.

Kvůli vaginálnímu výtoku se cítím hrozně, i když je někdy sotva vidět. Je to normální?

Vaginální výtok je důležitou součástí v reprodukčním systému u žen, a jeho intenzita závisí na menstruačním cyklu. Pokud by výtok byl tmavý a měl nepříjemný zápach, tak se může jednat o infekci.

Bojím se, že můj nový partner nebude mít rád vůni a chuť mojí pochvy, proto nemám odvahu s ním spát .., i když bych už ráda.

Vzhledem k tomu, že ženský pohlavní orgán je stále považován za tabu, mnoho žen se potýká se stejným problémem. Každoroční gynekologická prohlídka ukáže, zda jste zdravá a pokud vaše výsledky jsou v pořádku, nemusíte se starat o vůni a chuť. Vašemu partnerovi se určitě bude líbit také.

Cítím se opravdu trapně, když se musím svléknout před svým gynekologem. Co mám dělat?

Bez ohledu na to, jak zkušený lékař může být. Pokud se cítíte trapně v jeho přítomnosti, neváhejte přejít k jinému lékaři. Možná Vám bude příjemnější ženský lékař, protože mnoho žen se cítí pohodlněji sdílet své problémy s nějakou ženou. Pokud se i po změně lékaře bojíte být nahá, zkuste si s ním / ní promluvit. Nebojte se, nejste jediná. Zkuste si například na vyšetření vzít sukni nebo šaty, tím pádem se nemusíte svléknout úplně.

Musím se oholit před gynekologickým vyšetřením?

Vůbec ne. Na gynekologické vyšetření nemusíte mít své intimní partie oholené, záleží na Vás, co je Vám více příjemné. Nicméně na výsledek gynekologického vyšetření to vliv nemá.

Proč je důležité zkoumat moji vaginu?

Musíte být obeznámeni s vlastním tělem ze zdravotních důvodů. Pokud víte, jak Vaše vagina vypadá, bude pro Vás snadnější si všimnout, zda je něco špatně, například: bradavice a váčky. Pokud objevíte nějaké změny, můžete se dokonce ušetřit od vážnějších problémů.

Už jsem četla o vaginismu, ale určitě se mě netýká, protože jsem mívala normální sexuální život. Nicméně, momentálně nemám pohlavní styk s manželem, který bych si užila.

Vaginismus je mimovolné stáhnutí svalů kdykoliv má penetrace nastat. K dispozici nejsou pouze primární, ale také sekundární případy vaginismu. Mnoho žen čelí tomuto problému po porodu. Nicméně, psychologické faktory mohou být také součástí tohoto problému: ztráta důvěry je klíčovým faktorem ve vztahu. Je velmi důležité, abyste se podívala, co se nyní děje ve vašem životě a zda se Váš vztah s manželem nějakým způsobem nezměnil.

Svého partnera miluji, ale když chceme mít sex.. Mám pocit úzkosti a nejsme schopni mít pohlavní styk. Co to se mnou je?

Pokud se vám to stalo více než jednou, určitě byste měla navštívit lékaře. Vaginální křeče mohou mít duševní a fyzické důvody. V případě, že Vám gynekolog potvrdí, že to není fyzický důvod problému. Měla byste se obrátit na psychologa nebo sexuologa, protože by to mohl být vaginismus. Není se čeho bát, tento problém je léčitelný, ale budete s ním potřebovat pomoc.

Můj partner je vulgární, když mluví o mé vagině. Opravdu mi to není moc příjemné. Co mohu dělat?

Buďte otevřená o svém problému, snažte se si s ním o tom promluvit. Pro vaginu existuje spoustu slov, měla byste si vybrat takové, které odráží vaší osobnost. Pokud se žena neodváží mluvit o vagině otevřeně, může to být právě známkou psychického problému. Totéž platí pro muže: když místo přezdívek používá vulgární slova, může se cítit trapně o tom, že je jemný a starostlivý. V obou případech je komunikace klíčem k úspěchu: v případě, že Váš partner nemá tušení, že se cítíte špatně, tak nebude měnit ani svůj postoj.

Je svědění pochvy normální?

K podráždění a svědění pochvy může dojít kdykoliv, ale nejčastěji je způsobováno bakteriálními a kvasinkovými infekcemi. Přirozená flóra je ovlivňována každodenními činnostmi, jako je návštěva posilovny, nošení příliš těsného spodního prádla nebo pocení. Pokud symptomy přetrvávají delší dobu, doporučujeme vyhledat lékařskou pomoc.

Má infekce pochvy, kterou trpím, původ bakteriální nebo kvasinkový?

Vaginální infekce mohou mít původ jak bakteriální, tak i kvasinkový, avšak jejich symptomy jsou velice podobné. Pro ženy je obtížné rozlišit jednotlivé druhy infekce. Gynekologové potřebují složité laboratorní testy k tomu, aby příčinu infekce stanovili.

Pro jaký druh infekcí jsou určeny přípravky Idelyn Beliema?

Přípravky Idelyn Beliema je vhodné používat jak při bakteriálních, tak i kvasinkových vaginálních infekcích.

Mohu používat přípravky Idelyn Beliema v průběhu menstruace?

Přípravky Idelyn Beliema Expert Intim Krém a Intim Gel lze bezpečně používat i během Vaší periody. Používání tablet Idelyn Beliema Effect by mělo být během menstruace pozastaveno.

Jak dlouho trvá účinek přípravků Idelyn Beliema Expert Intim Krém a Idelyn Beliema Expert Intim Gel?

Pokud jsou přípravky Idelyn Beliema Expert používány podle pokynů, trvá jejich účinek po celý den.

Jak často bych měla Idelyn Beliema Expert Intim Krém a Intim Gel používat?

Přípravek Idelyn Beliema Expert Intim Gel by se měl používat každý den při sprchování, a přípravek Idelyn Beliema Expert Intim Krém lze použít vícekrát za den.

Co se stane, pokud večer zapomenu tabletu Idelyn Beliema Effect použít?

Nemějte obavy a příští den pokračujte v používání tablet jako obvykle.

Můj lékař mi předepsal antibiotika. Mohu používat přípravky Idelyn Beliema?

Ano, přípravky Idelyn Beliema lze používat v průběhu léčby antibiotiky. Svým složením napomáhají obnovit vaginální mikroflóru narušenou antibiotickou léčbou.

Může moje dospívající dcera používat přípravky Idelyn Beliema?

Ano, přípravky Idelyn Beliema mohou používat i dospívající dívky.

Mají přípravky Idelyn Beliema nežádoucí účinky?

U přípravků Idelyn Beliema nejsou známy žádné nežádoucí účinky. Pokud zjistíte alergickou reakci, přestaňte přípravky Idelyn Beliema používat a poraďte se u svého lékaře.

Mohu být na přípravky Idelyn Beliema alergická?

Pokud zjistíte alergickou reakci, přestaňte přípravky Idelyn Beliema používat a poraďte se u svého lékaře.
Nahoru