Výsledek vyhledávání

Doporučení odborníka

 

ldelyn® Beliema® řada vhodná při bakteriálních a kvasinkových infekcích 

Vaginální zdraví závisí na vzájemné rovnováze mikroorganizmů vaginálního ekosystému, který zajišťuje přirozenou ochranu pochvy. Ve fyziologické poševní mikroflóře dominují laktobacily. Vaginální epiteliální buňky produkují velké množství glykogenu, který štěpí na glukózu, a ta je poté konvertována právě laktobacily na kyselinu mléčnou. Tento proces udržuje vaginální pH na hodnotě 3,5–4,5 a zajišťuje tak vysoce kyselé vaginální prostředí, které tvoří přirozenou bariéru před vstupem infekce.

 
Dynamická rovnováha vaginálního ekosystému je neustále narušována celou řadou faktorů, jako je sexuální aktivita, antibiotická léčba, užívání antikoncepce, navštěvování fitness center, tělocvičen, plaveckých bazénů a vířivek, dlouhé výlety, používání veřejných toalet apod. Naruší-li jakýkoliv z výše uvedených faktorů fyziologickou rovnováhu, ve vaginální mikroflóře začnou přerůstat potenciální patogeny (bakterie, kvasinky), což může vést k vaginitidě (zánětu poševní sliznice). 


Produkty, které obsahují laktobacily a kyselinu mléčnou, jako Beliema® Effect, mohou proto velmi účinně napomoci k obnově a stabilizaci fyziologické poševní mikroflóry eliminací růstu jak patogenních bakterií, tak kvasinek a zároveň významně redukovat nepříjemné příznaky vaginálního zánětu, jako je svědění, podráždění, pálení, vaginální výtok či nepříjemný zápach. Zdravotnický prostředek Beliema® Effect ve formě vaginálních tablet je vhodný při jakékoli změně vaginální mikroflóry. 


Osobně doporučuji používat tablety Beliema® Effect spolu s dalšími komplementárními produkty z řady Beliema®, které působí v synergii s tabletami a podporují tak úlevu od symptomů jak bakteriální, tak kvasinkové vaginální infekce. 


Společnost Walmark vyvinula ve spolupráci s gynekology dva specifické kosmetické přípravky, které podporují tyto symptomy. Prvním z nich je Beliema® Expert Intim Krém, který je určený k zevnímu použití, má zklidňující účinek a přináší úlevu při vaginální infekci. Pomáhá odstranit nepříjemné pocity svědění, podráždění a pálení. 


Druhým produktem je Beliema® Expert Intim Gel, speciálně vyvinutý jak pro použití na rizikových místech, tak pro intimní hygienu při vaginálních dysmikróbiích či infekcích. Produkty lze doporučit i pro každodenní hygienu a zmírnění nepříjemných pocitů způsobených každodenními aktivitami a pocením. 


Oba kosmetické přípravky Beliema® Expert Intim Krém a Beliema® Expert Intim Gel mají unikátní komplexní složení - obsahují patentovaný komplex prebiotik BioEcolia®, který pomáhá podpořit přirozenou mikroflóru pokožky nejenom v intimních partiích. Dalšími složkami obou přípravků jsou kyselina hyaluronová, která zlepšuje hydrataci a kyselina mléčná a boritá, které obnovují přirozené vaginální pH. Vitaminy E a B5 jsou v produktech obsaženy ve formě provitaminů. 
Beliema® Expert Intim Krém obsahuje navíc ještě výtažek z měsíčku lékařského, který má zklidňující účinky a zmírňuje pocity svědění. 


Beliema® Expert Intim Gel obsahuje jemné pěnivé látky a výtažek z Aloe Vera, které stejně jako měsíček lékařský zklidňuje podrážděné intimní partie a zmírňuje pocity svědění. 
Právě komplexní složení obou kosmetických přípravků z nich činí produkty, které jsou na současném trhu unikátní. 


Beliema® Effect pro intravaginální užití a Beliema® Krém a Gel k zevnímu užití představují unikátní kombinaci produktů vhodných při bakteriální nebo kvasinkové infekci, zejména v počátečním stádiu, kdy se objevují první symptomy. 

 

prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D.


prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., je docentem Gynekologie a Porodnictví. 
Pracuje ve Fakultní nemocnici v Olomouci a na Lékařské fakultě Univerzity 
Palackého. Je přednostou Ústavu lékařské genetiky a přednostou Ústavu porodní 
asistence Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci. 

prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., je dále členem řady významných komisí, 
vědeckých rad a výborů. Je členem výboru České gynekologické a porodnické 
společnosti ČLS JEP, Akademického senátu Lékařské fakulty UP v Olomouci, 
Vědecké rady Fakulty zdravotnických věd UP v Olomouci a zkušební komise 
pro atestační zkoušky v oboru gynekologie a porodnictví atd. 

V rámci své vědecké a odborné činnosti je členem řady tuzemských i zahraničních 
odborných společností a organizací, ale i redakčních rad odborných časopisů. Od roku 2012 je členem International Society for Thrombosis and Haemostasis, od roku 1995 České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP a od roku 2008 Společnosti lékařské genetiky a dalších. 

prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., od roku 2002 úspěšně oponoval řadu výzkumných projektů a jako hlavní řešitel se podílel na šesti objevech, patentech a významných vynálezech. 

Nahoru